články

Ahojte jogínky a jogíni a Tomáš, teším sa na Vás. Teším sa, že sa uvidíme na Yoga Open Air 2009!

Alebo aj Jana, ak chcete, trebárs aj Zuzana, alebo Michal.

Kto je Tomáš, Jana a tí další dvaja?? Rada vysvetlím.

Tri pohľady existujú. Samozrejme, je ich zrejme ďaleko viac, ale dovolím si luxus zjednodušenia. Takže dajme tomu, že existujú tri pohľady... Tri pohľady na cvičenie jogy:

1, Nikdy ste jogu necvičili, nikdy ju cvičiť nebudete a basta. Finito, nezáujem. Pohľad číslo jeden.

2, Jogu cvičíte, niekedy sa trápite, niekedy si to užívate, niekedy niečo medzi tým, jogu milujete, jogu nenávidite, niekedy nie ste úplne koncentrovaní, inokedy žijete len pre jogu, niekedy sa neviete dočkať hodiny, ale príliš to nejde a niekedy a vtedy je to úplne najlepšie (a to dobre viete jogini moji :) sa zas až tak nejdete zblázniť a skoro sa na tú hodinu vykašlete... a nakoniec cvičenie "vypáli" fantasticky. Tak toto je klasicky pohľad číslo dva.

3, A potom je pohľad Tomáš. Neveriaci Tomáš. Už o joge niečo počul. Už aj hodil nenápadne reč na túto tému. Ale Tomáš má toho vraj veľa. A on je skôr na tie kolektívne (silové, adrenalínové, neviem ešte aké) športy ako na tú jogu. A tiež nemá rád ten stres z nového prostredia a vôbec, potrebuje on práve toto?! Aj keď na druhej strane už to "čekoval" na webe a niečo na tej joge asi aj bude. Priznáva. Nerád. Ale priznáva. Pohľad číslo tri...

Tomáš budem rada ak prídeš. Jogíni moji na Vás sa tiež veľmi, veľmi teším. My už vieme, do čoho ideme - čakaju nás krásne chvíle. Krásne chvíle na Yoga Open Air 2009.

Barbara Klučárová