joga pre tehuľky
Joga v tehotenstve

Inštrukcie k hodinám

Série pre tehotné

Cenník


Joga v tehotenstve

Obdobie tehotenstva je obdobie veľkých zmien a nových možností. Mnoho budúcich mamičiek má chuť skúsiť niečo nového, zbaviť sa prípadných zlozvykov, urobiť pre dieťatko to najlepišie a zároveň udržať seba vo forme. Joga pre tehotné je možný spôsob, ako to dosiahnúť.

Prenatal joga, alebo joga pre tehotné je cvičebný program, ktorý pripravuje ženu na pôrod, posilňuje jej vnímanie vlastného tela a v ňom prebiehajúcich zmien. Je zameraná na posilnenie, najmä posilnenie vnútorního kľudu a vnútornej sily. Kladie dôraz na naťahovanie, ktoré je prospešné pre činnosť srdca a pľúc. Pozitívne vplýva aj na ďalšie vnútorné orgány, ktoré musia počas posledných mesiacov tehotenstva pracovať o 40% viac než inokedy. Prenatal joga môže pomocť budúcej mamičke zmierniť tehotenské príznaky, ako sú bolesti chrbta, bolesti nôh, hlavy a problémy s trávením. Pomocou dychových cvičení a vyvýženého precvičenia celého tela pripravuje ženu na pôrod.

Prenatal joga je vhodnou príležitosťou stretnúť ďalšie budúce mamičky a dieťatku sa môže cvičenie tiež veľmi páčiť.

Ďalšie účinky prenatal jogy:

  • Dodáva energiu
  • Redukuje stres a strach
  • Posiľňuje svaly potrebné pri pôrode
  • Urýchľuje popôrodné zotavenie
  • Zlepšuje spánok
  • Redukuje bolesti chrbta
  • Zlepšuje cirkuláciu krvi.


Prečítajte si aj článok k tejto téme vzniknutý v spolupráci so Zuzkou Plevovou publikovaný na www.ozene.zoznam.sk


Hore


Inštrukcie k hodinám

Budúce mamičky, prosíme o potvrdenie od lekára, že sú spôsobilé cvičiť. Cvičenie zásadne nepredstavuje počas tehotenstva riziko ani pre budúcu mamičku, ani pre dieťa, vždy je však lepšie vedieť, že obaja ste v poriadku. Potvrdenie od lekára je je vhodné aj na to, aby aj Váš lekár - pôrodník o Vašom pravidelnom pohybe vedel. Vždy Vám vie poradiť, čo je pre Vás a Vaše bábätko najvhodnejšie. Zároveň však platí zásada, že napriek odporúčaniam certifikovaných a skúsených inštruktoriek a múdrym článkom odbornej literatúry, vždy cvičte len to, čo Vám hovorí vlastný pocit - najlepšia odborná literatúra je Vaše vlastné telo - skúste ho poslúchať! :o))

Cvičte len tie cviky, v ktorých sa cítite isto, ľahko a vytvárajú Vám a Vášmu bábätku priestor. Všetky lekcie obsahujú skôr odporúčania a návody, nie však pokyny. Ak v bežnej hodine platí, že sa treba vyvarovať bolesti a nepohodliu, pre budúce mamičky to platí niekoľko násobne!!!

Budúcim mamičkám odporúčame dopriať si v prvých týždňoch tehotenstva toľko oddychu a pohody, koľko si telo a Vaše bábätko vyžaduje. Telo prechádza nespočetnými zmenami a netreba ho uháňať. Práve naopak. Cvičenie tých pár týždňov počká a hodiny môžete bezpečne a bez stresu navštevovať od 12 týždňa; bábätko je v tom čase už viac menej uložené na mieste, kam patrí a pre budúce mamičky druhý trimester to najpríjemnejšie obdobie.

Okrem papieru od lekára, odporúčame na hodiny pohodlné oblečenie, vodu - najlepšie zmiešať minerálku s čistou vodou (minerálku bez bubliniek), tak aby sa telo zbytočne nedehydratovalo a nedemineralizovalo. Je dobré priniesť si prezúvky na prechod zo šatne do sály, cvičíme však bosé. K cvičeniu používame podložky a deky, ktoré sú k dispozícii - niektoré dievčatá a dámy si nosia svoje.

Platí sa priamo na mieste v hotovosti, alebo je možné zakúpiť si permanentku. Recepčné Vás pustia do sály.

V prípade ďalších otázok ma kedykoľvek kontaktujte na zplevova@gmail.com, alebo na 0905 011 287.

Hore


Série pre tehotné

Série cvičení pre tehotné nájdete v sekcii Zostavy.

Hore


Cenník

Platný cenník cvičení pre tehotné nájdete v sekcii Joga - cenník.

Hore